کاغذ دیواری

فواید و ضرورت استفاده از کاغذ دیواری و لمینت

فواید و ضرورت استفاده از کاغذ دیواری و لمینیت

شاید به جرأت بتوان گفت که نقش کاغذ دیواری در افزایش زیبایی و جلوه عناصر داخلی منزل، کم اهمیت تر از نمای سقف و کفپوش آن نباشد. به ویژه که در سال های أخیر، استفاده از لمینیت برای پوشش دیوار نیز به این محصولات اضافه گردیده و توانسته است به یک کاغذ دیواری مدرن جای خود را در دکوراسیون داخلی منازل  پیدا کند  .همچنین، مقاومت بالا و عمر مفید این نوع دیوار پوش، موجب شده تا در اماکن عمومی مانند مراکز تجاری، رستوران ها و … نیز مورد استفاده قرار گیرد.  گاهی نیز به جای هزینه های بالای تعمیر و رفوی دیوارها، می توان با یک کاغذ دیواری و لمینیت مناسب، عیوب و نقص دیوار را بر طرف نمود.

کاغذ دیواری ها، با توجه به تنوع رنگ، طرح، جنس و تم های مختلف سبک دکوراسیون )کلاسیک و مدرن(، می توانند برای تمام فضاها مناسب بوده و همه ی سلایق مختلف را پوشش دهند.  همچنین، این دیوارپوش، گزینه ارزان و مناسبی برای دفاتر کاری اجاره ای است که تزیین و دکوراسیون آنها از نظر اقتصادی برای مدیریت دفتر به صرفه نیست.

عوامل مؤثر در انتخاب کاغذ دیواری و لمینیت مناسب 

 • رنگ؛ برای فضاهای کوچک و تاریک، مانند اتاق های کوچک و یا سالن پذیرایی با وسای شبوغ، بهتر است از رنگ های خنثی برای پوشاندن دیوارها استفاده کنید. رنگ های روشنی مانند؛ کرم، طوسی و سفید موجب ایجاد خطای چشم شده و فضا را بزرگتر از واقعیت نشان می دهند.

رنگ های خنثی برای دیوارهای منزل، فضا را بزرگتر نشان می دهد.

 • نوع کف پوش منزل؛ تناسب کاغذ دیواری و لمینیت با جنس و رنگ کف پوش، یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب طرح و رنگ آن است. پارکت های چوبی، موکت، فرش دست بافت و … هرکدام با طرح متفاوتی از کاغذ دیواری هماهنگ هستند

  هماهنگی و تناسب بین کف پوش و کاغذ دیواری

 • کاربرد کاغذ دیواری و لمینیت؛ کاغذ دیواری و لمینیت برای استفاده در سالن پذیرایی، اتاق خواب بزرگسال و کودک، آشپزخانه و … دارای طرح ها و رنگ های متفاوت می باشد.

  کاغذ دیواری مقاوم لمینیت با قابلیت شستشو برای سرویس بهداشتی

  کاغذ دیواری با جنس شیشه ای برای آشپزخانه

  کاغذ دیواری با طرح سه بعدی برای اتاق کودک

  نمونه کاغذ دیواری کلاسیک برای آشپزخانه

 • رنگ غالب دکوراسیون و درب و پنجره؛ بهتر است رنگ کاغذ دیواری با یکی از رنگهای اصلی دکوراسیون منزل و یا رنگ چارچوب پنجره ها و پرده ه ا هماهنگ بوده و دارای طیف های نزدیک به هم باشد.

وجود طیف رنگی مشابه در کاغذ دیواری و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی

 • سبک دکوراسیون منزل؛ دکوراسیون داخلی منزل، با توجه به سلیقه و روحیات صاحب خانه می تواند در سبک های سنتی، مدرن و ترکیبی از این دو طراحی و اجرا گردد .حتی می توان اتاق ها را با توجه به سلیقه هر شخص، در سبک های متفاوت با یکدیگر طراحی نمود. طرح های چهارخانه و یا گل های اسلیمی و…  نشان دهنده سبک کلاسیک هستند، در حالیکه برای ایجاد سبک های مدرن، می توان از رنگ ها و طرح های ساده و خنثی و تک رنگ و یا طرح های سه بعدی و اسپرت بهره گرفت.

طرح های شلوغ و رنگ های خاص کاغذ دیواری، برای فضاهای کوچک مناسب نیستند

طرح کاغذ دیواری با راه راه عمودی برای بلند نشان دادن ارتفاع سقف

طرح کاغذ دیوار سه بعدی برای ایجاد فضایی مدرن و خاص در سالن پذیرایی

طرح های برجسته گرافیکی و هندسی مطابق با سبک مدرن

 • جنس؛ دیوارپوش ها در انواع جنس های مختلف، مانند؛ کاغذی، نانو، الیاف طبیعی ،PVC و…

تولید می شوند.  

1) کاغذی؛ این نوع کاغذ دیواری با قیمت ارزان و عمر مفید پایین شناخته می شود و برای مواردی که از نظر اقتصادی ارزش هزینه کردن زیاد ندارد، استفاده میشود.

کاغذ دیواری با طرح یکنواخت و شلوغ

2)  جنس نانو؛ برای تولید کاغذ دیواری که دوام و کیفیت بالا داشته باشد تا در فضای مختلف در برابر آلودگی، ضربه و صدا مقاوم باشد، از متریالی با جنس ذرات نانو بهره گرفته میشود.

کاغذ دیواری جنس نانو

3) متریال طبیعی؛ تولید کاغذ دیواری از جنس متریال طبیعی مانند چوب، به دلیل هزینه مواد طبیعی و نیز مزایایی که برای سازگاری با محیط زیست و سلامتی و عدم ایجاد حساسیت دارد، موجب قیمت بالای این محصول شده است.  

کاغذ دیواری چوبی با سبک مدرن

کاغذ دیواری چوبی با طرح سه بعدی

2 فکر در مورد “ فواید و ضرورت استفاده از کاغذ دیواری و لمینت

 1. קמגרה گفت:

  Everything is very open with a precise clarification of the challenges. It was really informative. Your website is useful. Thanks for sharing!

  1. ariannoviin گفت:

   Hello my good friend, thank you very much for visiting our site and reading our content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *